Przegrana w Passie.

W ramach 13 kolejki A – klasy warszawskiej 25 października w Passie odbył się mecz między tamtejszą Passovią a LKS – em Osuchów.

Mecz zaczęli gospodarze, ale to goście z Osuchowa narzucili swoje warunki gry w tej połowie. Szybka i dokładna gra Osuchowa dominowała nad słabym stylem gospodarzy. Już w 14 minucie spotkania goście objęli prowadzenie. Po przerzucie piłki ze środka boiska na lewą strone, Daniel Michalski, w swoim stylu, zabrał się z piłką i podawał do Kamil Łojszczyka, piłka jednak odbiła się od nóg jednego z obrońców i wpadła nad interweniującym bramkarzem Passovi. Goście nie zwlekali z odrabianie strat i kilka minut później doprowadzili do wyrównania, kiedy po rzucie wolnym piłka odbiła się od jednego z piłkarzy Osuchowa i wpadła pod nogi ustawionego w dogodnej sytuacji piłkarza z Passa. Pewnym strzałem dał remis swojej drużynie. Po tej akcji gra w pewien sposób się uspokoiła, jednak zarysowana była przewaga gości. W 23 minucie po solowej akcji świetnym strzałem popisał się napastnik Osuchowa Kamil Łojszczyk jednak instynktem wykazał się bramkarz gospodarzy i wybił piłkę na rzut rożny. W 27 minucie ponownie Łojsczyk w solowej akcji próbował szukać kolegów z zespołu dośrodkowaniem jednak piłka nieforunnie uderzyła obrońcę gości w ręke w polu karnym i sędzia bez wątpliwości podyktował rzut karny. Pewnie na bramkę zamienił go Daniel Michalski. Wynikiem 2:1 zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

W drugiej połowie gra gości uległa ogromnej zmianie, chaos i niedokładność panowały w obronie, co stopniowo wykorzystywali piłkarze gospodarzy. Płkarze z Passovi nie zmienili swojej taktyki, polegającej na szukaniu długimi podaniami zawodników, jednak skuteczność ich poprawiła się. Piłkarze Osuchowa nie byli w stanie walczyć w górnych starciach ze stoperami obrony gospodarzy. Piłka była momentalnie oddawana do drugiej linii i Passovia wychodziła z groźnymi kontratakami. Bramka dla gości padła jednak po stałym fragmencie gry, gdy z rzutu roznego dokładnym uderzeniem popisał się obrońca gości. Od tego momentu przewagę na boisku zdobyli gospodarze. Wykorzysytwali oni „luki” w środku pola i oddawali dość groźne strzały. Po jednym z rzutów wolnych piłkarze z Passa byli bliscy objęcia prowadzenia, jednak piłka po mocnym uderzeniu odbiła się od poprzeczki.W 60 minucie było już 3:2 dla Passovi. Po kontrataku i bezradności obrońców gości pewnym strzałem popisał się piłkarz gospodarzy. W końcówce spotkania obydwie drużyny miały jeszcze po jednej nie wykorzystanej akcji. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2 dla gospoarzy.

Za 2 tygodnie piłkarze Osuchowa podejmą na wyjeździe zespół Płochcina – będzie to już przedostatnia kolejka jesienna.

Skład Osuchowa: B. Lipiński – K. Ferens, P. Oroń, R. Woziński, M. Jakubiak – D. Michaslki, R. Michalak, D. Soboń, Ł. Osiński, D. Sobczyński – K. Łojszczyk