Wygrana na koniec rundy!

Dnia 15 listopada w Osuchowie w ramach ostatniej kolejki A – klasy warszawskiej grupy IV, odbył się mecz pomiędzy tamtejszym LKS – em a Partyzantem Leszno.

Mecz rozpoczęli gospodarze. Od początku gra była bardzo wyrównana, żadna z drużyn nie miała zarysowanej przewagi. Na palcach jednej ręki można wyliczyć akcje obydwu drużyn. Zmieniło się to w 23 minucie, kiedy po podaniu Kamila Łojszczyka, skrzydłowy Daniel Michalski trafił po „długim” słupku i wyprowadził LKS na prowadzenie. Chwilę przed tym wydarzeniem boisko z przyczyn zdrowotnych opuścił Michał Drzewiecki, pomocnik Osuchowa. Jego miejsce zajął Piotr Łazarczyk. Pod koniec pierwszej połowy świetnym dośrodkowaniem popisał się jeszcze Marek Jakubiak, ale kilka centymetrów do piłki w polu karnym zabrakło Kamilowi Łojszczykowi aby zdobyć bramkę z bliskiej odległości. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0. Druga połowa to również walka w środku pola o każdą piłkę. Zespoły jednak zdecydowały się na grę z kontry. Początkowo jednak i ten sposób nie dawał rezultatów drużynom. Po jednym z ataków gości groźnym, ale nie celnym strzałem popisał się pomocnik Partyzanta. Ataki były przemienne: raz gospodarze a raz goście z Leszna. Świetnym i wreszcie skutecznym kontratakiem popisali się piłkarze gospodarzy w 65 minucie spotkania. Kamil Łojszczyk, który zmienił pozycję, zagrał z środka pola prostopadle do wybiegającego Łazarczyka, który w sytuacji „1 na 1” pokonał bramkarza gości i zdobył pierwszą bramkę w barwach Osuchowa. Chwilę później świetną okazję zmarnował Michalski, który ponownie został obsłużony przez Kamil Łojszczyka – strzał prawego pomocnika został obroniony. W 78 minucie po świetnej dwójkowej akcji Ferens – Michalski, ten pierwszy swoim strzałem ustalił wynik spotkania na 3:0. Była to również jego pierwsza bramka dla LKS - u. W 83 minucie poważnego urazu dłoni doznał obrońca Osuchowa Piotr Oroń, jednak wrócił on na boisko i dotrwał do końca spotkania. W końcówce meczu. wynik na 4:0 mógł podwyższyć Dominik Sobczyński ale nie trafił do bramki z najbliższej możliwej odległości.

Runda jesienna się zakończyła. LKS Osuchów zajmuje 5 miejsce z dorobkiem 31 punktów ze stratą 4 punktów do miejsca premiowanego awansem.

Skład LKS – u: B. Lipiński – K. Ferens, P. Oroń, R. Michalak, M. Jakubiak – Ł. Osiński, M. Drzewiecki, M. Strojczyk, D. Sobczyński, D. Michalski – K. Łojszczyk