Dramaturgia w Nowej Suchej

11 października w Nowej Suchej, odbył się mecz pomiędzy tamtejszym „Promykiem” a osuchowskim LKS-em w ramach 11 kolejki A – klasy warszawskiej.

Mecz zaczęli gospodarze, ale początek jak i pierwsza połowa należała do gości z Osuchowa. Liczne ataki jednak nie przynosiły oczekiwanego skutku. Działał za to wysoki pressing zastosowany na drużynie gospodarzy i pewność w defensywie. W 40 minucie spotkania piłkarze Osuchowa wreszcie znaleźli drogę do bramki. Po podaniu Melona, Kamil Łojczyk, napstanik LKS – u, zdecydował się na strzał zza pola karnego i dał prowadzenie swojej drużynie. W końcówce pierwszej połowy na 2:0 mógł podwyższyć Daniel Michalski, ale z 5 metrów oddał strzał ponad bramkę.

Druga połowa to zdecydowane ataki gości, którzy już od pierwszych minut rzucili się do odrabiania strat. 5 minut po rozpoczęciu byli „o włos” od wyrównania. Zawodnik Promyka strzelił z najbliższej odległości w poprzeczkę, ale piłka obiła się od linii bramkowej i trafiła pod nogi Oronia, który bez zawachania oddalił zagrożenie od bramki. Gospodarze nadal nacierali na bramkę „Osuchowa”. Liczne rzuty wolne z prawej strony boiska okazywały się źle rozegrane. W 78 minucie po faulu Radosława Michalaka przed polem karnym, precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego popisał się pomocnik gospodarzy. Wynik 1:1 w ostatniej akcji meczu mógł ulec zmianie, ale brakiem skuteczności wykazał się jeden z napastników z Nowej Suchej i z odległości 3 metrów uderzył w boczną siatkę bramki. Po tej akcji sędzia zakończył spotkanie.

Za tydzień LKS podejmie u siebie „Błoniankę” II Błonie, która zajmuje 10 miejsce w tabeli.

Skład Osuchowa: P. Kozak – K.Ferens, P. Oroń, R. Woziński, P. Łazarczyk – D. Michalski, R. Michalak, J. Melon, Ł. Osiński, D. Sobczyński – K. Łojszczyk