Wygrana w Płochocinie!

8 listopada w Płochocinie odbył się mecz w ramach przedostatniej kolejki zmagań A – klasy warszawskiej pomiędzy drużynami FC Płochocin a LKS – em Osuchów.

Spotkanie rozpoczęli gospodarze, ale to gości z Osuchowa od początku narzucali swoje warunki gry, gospodarze natomiast mieli problemy z wyjściem z własnej połówki. Pierwszą bramkę w tym spotkaniu zdobył Radosław Michalak – po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym piłka oddaliła się na 20 – sty metr boiska a tam już czekał środkowy obrońca Osuchowa, który dokładnym, spokojnym uderzeniem umieścił piłkę w górnym rogu bramki. Na kolejną bramkę nie trzeba było długo czekać. Kilka minut po bramce Michalaka na lewej stronie Sobczyński ogrywa obrońcę i podaje wzdłuż pola karnego do Kamil Łojszczyka, który po ograniu obrońcy i nie fortunnej interwencji bramkarza zdobywa kolejną bramkę dla Osuchowa. Po wznowieniu gry gospodarze delikatnie się przebudzili i przeprowadzali pojedyncze akcje na lewej flance boiska jednak były one nieskuteczne ze względu na dobrze grającą w tym dniu obronę Osuchowa. Przed końcem pierwszej połowy Łojszczyk podwyższa na 3:0 – w zamieszaniu w polu karnym, po wrzutce Michalaka z rzutu wolnego, wykazał się sprytem i posłał piłkę obok bezradnego bramkarza . Na sam koniec pierwszej połowy gospodarze znów postanowili zaatakować. Jeden z pomocników Płochocina popisał się niesamowicie mocnym strzałem zza pola karnego jednak Bartłomiej Lipiński wyszedł górą z tego pojedynku i w świetny sposób obronił bramkę gości.

W drugiej połowie gospodarze zmotywowali się i przeprowadzali dużo częściej ataki. Piłki były często posyłane po przekątnej boiska do bocznych pomocników, którzy dogrywali w pole karne jednak tam piłka nie znajdowała swego adresata. Doping ze strony grupy kibiców również nie pomógł piłkarzom Płochocina – z czasem jak się mogło wydawać – tylko zaszkodził, bo kolejne dwie bramki z 15 – sto minutowym odstęp strzelili gracze Osuchowa. Najpierw po dograniu Łukasza Osińskiego bramkę zdobył Daniel Michalak, a piątą już bramkę dla Osuchowa w tym meczu zdobył Dominik Sobczyński po podaniu strzelca poprzedniej bramki.

Przed ostatnią kolejką zespół LKS – u zajmuję siódmą pozycję z dorobkiem 28 punktów. Ostatni mecz Osuchowa to starcie z Partyzantem Leszno na własnym boisku.

Skład: B. Lipiński – K. Ferens, P. Oroń, R. Michalak, M. Jakubiak – Ł. Osiński, D. Soboń, J. Melon, D. Michalski, D. Sobczyński – K. Łojsczyk